wróć do listy aktualności

12/04/2016

Mondial Assistance partnerem strategicznym programu „Sprawni w pracy”

Mondial Assistance wspiera działania prowadzone przez Fundację Integracja w ramach inicjatywy „Sprawni w pracy”. Najnowszą jej odsłoną jest kampania „Nie chcę być strażakiem” i spot, który bazując na jednym z najbardziej wymagających zawodów pokazuje, że każdy chce przede wszystkim pracować zgodnie ze swoim wykształceniem i kompetencjami.
 
Pracodawcy często nie są świadomi, że brak pełnej sprawności nie wyklucza możliwości wykonywania szerokiej gamy zawodów. Dlatego Fundacja Integracja stworzyła projekt „Sprawni w pracy”. Z jednej strony ma on za zadanie edukować potencjalnych pracodawców, a z drugiej dostarcza konkretne rozwiązanie dla firm i kandydatów.
 
Pod adresem sprawniwpracy.pl działa portal rekrutacyjny zawierający bazę ofert przygotowanych z myślą o osobach z niepełnosprawnością oraz wizytówki kandydatów poszukujących zatrudnienia. Pracodawcy uczestniczący w projekcie podczas procesu rekrutacji otrzymują wsparcie specjalistów z Integracji, co ułatwia pracę działów HR. 
 
- Podstawą naszej działalności jest świadczenie pomocy, dlatego zaangażowaliśmy się w projekt Fundacji Integracja wspierający osoby z niepełnosprawnością. Idea prowadzenia platformy internetowej pozwalającej kojarzyć ze sobą firmy i pracowników jest sprawdzonym rozwiązaniem, ale charakter i sposób prowadzenia jej przez fundację pozwoliły wyznaczyć nowy standard działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością - mówi Kamil Elkader, dyrektor personalny w Mondial Assistance.
 
Osoby niepełnosprawne na polskim rynku pracy
Według ostatniego, przeprowadzonego w 2011 r., Narodowego Spisu Powszechnego, w Polsce jest ok. 4,7 mln osób niepełnosprawnych. Jak podaje GUS na koniec IV kwartału 2015 r. zatrudnionych było 482 tys. osób z niepełnosprawnością (wskaźnik zatrudnienia: 14,9%). To o 26 tys. więcej niż w połowie zeszłego roku, ale o 16 tys. mniej niż pod koniec 2014 r.
 
Jak pokazują powyższe dane, jest to grupa w której drzemie ogromny, nie do końca wykorzystany, potencjał kadrowy. Jest on szczególnie widoczny w związku z dynamicznym rozwojem technologicznym, który postępuję od kilku dekad. W jego wyniku powstało wiele nowych zawodów i specjalizacji, w których osoby te mogą się swobodnie rozwijać. 
wróć do listy aktualności

Czytaj także

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej