Mondial Assistance

Szukaj

How can we help?*

How can we help?

Jesteś tutaj: Strona główna > Centrum prasowe > Aktualności > Bezpieczne kibicowanie tylko z odpowiednim ubezpieczeniem

Bezpieczne kibicowanie tylko z odpowiednim ubezpieczeniem

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro odbywają się na słynnym stadionie piłkarskim Maracana i wzbudzają coraz więcej emocji. Wielu kibiców planuje polecieć do Brazylii aby kibicować Polskiej Kadrze Olimpijskiej, która liczy prawie 250 osób.  

Ponad 10 000 km dzieli Polskę od Rio de Janeiro.  Aby podróż i pobyt w Ameryce Południowej  przebiegły bezpiecznie przed wyjazdem należy zadbać między innymi o zakup odpowiedniego ubezpieczenia, które zapewni nam ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. 

Coraz więcej Polaków kupuje ubezpieczenia
Z roku na rok rośnie liczba osób, które przed wyjazdem za granicę planują nabyć dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy turystycznej.  W tym roku z 4,5 mln osób wybierających się w podróż zagraniczną 3,3 mln wykupi taką polisę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych.
- Wśród Polaków wyjeżdżających za granicę rośnie świadomość niezbędności posiadania odpowiedniego ubezpieczenia. To bardzo dobra informacja dla całej branży ubezpieczeniowej. Z badania „Plany wakacyjne Polaków 2016” wynika, że aż 70% osób planujących wyjazd wykupi ubezpieczenie turystyczne. Zakup odpowiedniej  polisy zapewni nam dostęp do placówek medycznych, ograniczy do minimum formalności oraz zagwarantuje pełne pokrycie kosztów leczenia. To bardzo ważne szczególnie podczas dalekiej podróży, a do takich niewątpliwie zaliczamy wyprawę do Brazylii - mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.  

Przede wszystkim dobra polisa 
Decydując się na zakup ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podstawową zasadą wyboru polisy jest określenie odpowiedniej sumy ubezpieczenia. Najtańsza polisa może mieć niewystarczającą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, w kraju do którego się udajemy. Wydawać by się mogło, że skoro w większości przypadków wsparcia ubezpieczycieli potrzebujemy w związku z najprostszymi dolegliwościami to zakup dodatkowego ubezpieczenia może nie być konieczny. Jest to jednak bardzo błędne podejście. 
- Elementem, który również należy wziąć pod uwagę jest wykup szeregu opcji dodatkowych oferowanych w ramach ubezpieczeń podróżnych. Wśród nich znajdziemy ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu. Warto również pamiętać aby przed wyjazdem dokonać wszystkich niezbędnych szczepień oraz zabrać ze sobą leki. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z chorobami przewlekłymi – dodaje Piotr Ruszowski.  

Drogie powroty 
Podczas dalekiej podroży najczęściej, w ramach ubezpieczenia turystycznego, korzystamy z takiego wsparcia jak: pomoc medyczna, zwrot kosztów lekarstw, pomoc stomatologiczna oraz hospitalizacja. Należy jednak pamiętać, że ze względu na odległość jak dzieli Polskę od Ameryki Południowej, w razie potrzeby przymusowego powrotu koszt transportu może wynieść nawet ćwierć miliona złotych dlatego ważne jest aby nabycie odpowiedniego ubezpieczenia, które pokryje wszelkie koszty, w tym także transportu.  

 

Odśwież: 10/08/2016

 

Do góry