Mondial Assistance

Szukaj

How can we help?*

How can we help?

Jesteś tutaj: Strona główna > Centrum prasowe > Aktualności > Technologie służące do poprawy zdrowia i ratowania życia

Technologie służące do poprawy zdrowia i ratowania życia


Jak wynika z badania konsumenckiego przeprowadzonego przez OpinionWay na zlecenie Allianz Worldwide Partners i Monolith Partnetrs najbardziej atrakcyjne aplikacje dla osób posiadających Apple Watch to aplikacja służąca do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi (26%), kontroli cukru (12%) oraz pomiaru jakości snu (11%).  


Najpotrzebniejsza aplikacja
Podczas pierwszego na świcie badania, które odbyło się na przełomie maja i kwietnia br. sprawdzono oczekiwania posiadaczy Apple Watch dotyczące usług związanych z ochroną zdrowia. Pozwoliło to na stworzenie „Top 3” aplikacji zdrowotnych. Na pierwszym miejscu znalazła się aplikacja służąca do pomiaru ciśnienia krwi, którą respondenci uznali za najistotniejszą, dzięki której mogliby cieszyć się lepszym życiem i zdrowiem.  
- Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Aplikacje takie jak te dają nieskończone możliwości. Wszystko co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia – wyjaśnia Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu 
w Mondial Assistance. 

Bezpieczeństwo danych 
Aplikacje zdrowotne są na wczesnym etapie badania. Jednak pomimo entuzjastycznego przyjęcia 
i dużego zainteresowania konsumentów badanie ujawniło, że 85% respondentów obawia się, że za pomocą urządzenia można dokonać kradzieży informacji bankowych i finansowych, 79% z nich obawia się również kradzieży  tożsamości, a 36% niepokoi możliwość utraty danych osobowych. 
W związku z tych 16% respondentów wyraziło zgodę na usługę polegającą na ochronie ich danych osobowych, a 28% ankietowanych zgłosiło chęć skorzystania z takiej usługi w przyszłości. 

Przyszłość opieki zdrowotnej to telemedycyna
Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że ciągu najbliższych 25 lat liczba osób, które będą potrzebować pomocy wzrośnie wśród 65-latków o ponad 60%, a u 80-latków aż o 130%. Coraz intensywniej trzeba myśleć nie tylko o pomocy starszym – zarówno w procesie codziennego życia, czy ich rehabilitacji, ale również o profilaktyce.
- W Europie zachodniej bardzo popularnymi rozwiązaniami są usługi zdalnego monitoringu klienta – najczęściej seniora. W bieżącym roku, Mondial Assistance rozszerzył zakres swoich produktów o usługi telemedyczne, które mają na celu zagwarantowanie całodobowej opieki i nadzoru nad osobami samotnymi, niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi oraz hospitalizowanymi w domu. Specjalistyczne, niewielkie urządzenie, w które wyposażane są osoby objęte wsparciem daje możliwość regularnego pomiaru rytmu serca, analizy aktywności fizycznej, przypomnienia o zażyciu leków i umożliwia wysłanie sygnału o nagłym zdarzeniu do opiekuna lub centrum alarmowego. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w moduł GPS, który pozwala na lokalizację klienta, dzięki czemu jesteśmy w stanie odnaleźć osobę cierpiącą na chorobę Alzheimera – dodaje Piotr Ruszowski. 

Pakiety telemedyczne zawierają szeroki zakres specjalistycznych usług dostosowanych do potrzeb zdrowotnych wszystkich członków rodziny. Jest to oferta dająca ogromną swobodę korzystania, wygodna i szybko dostępna. Można z niej korzystać z dowolnego miejsca na świcie. W ramach pakietów oferuje się usługi: teleopiekę kardiologiczną, czy chociażby telerehabilitację kardiologiczną. 

 

Odśwież: 20/07/2016

 

Do góry