Mondial Assistance

Szukaj

How can we help?*

How can we help?

Jesteś tutaj: Strona główna > Centrum prasowe > Aktualności > Elvia Samochód – ubezpieczenie szyte na miarę

Elvia Samochód – ubezpieczenie szyte na miarę

Kilkudniowa podróż zagraniczna własnym samochodem nie musi wiązać się z koniecznością kupowania ubezpieczenia na cały miesiąc lub na dłuższy okres. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom podróżniczym Polaków, Mondial Assistance oferuje ubezpieczenie dla osób wyjeżdżających samochodem za granicę. W ramach polisy ochroną objęta może być nawet jednodniowa podróż. Ubezpieczenie Elvia Samochód to koszt zaledwie 5,60 zł za jeden dzień.

Wyjazd za granicę przestaje być synonimem zorganizowanej wycieczki. Polacy coraz częściej decydują się na weekendowy wypad do Pragi lub Berlina czy samodzielne podróże wakacyjne do krajów śródziemnomorskich. Wyjeżdżają także w celach rodzinnych i zawodowych. Niestety wciąż zapominają, że zagraniczny wyjazd własnym samochodem nierozerwalnie łączy się z koniecznością posiadania właściwego ubezpieczenia. Dodatkowym czynnikiem zniechęcającym jest konieczność wykupienia ubezpieczenia na okres zdecydowanie dłuższy niż sam wyjazd. Mimo iż podróże rzadko trwają dłużej niż dwa tygodnie, większość dostępnych polis komunikacyjnych oferuje ubezpieczenie w formie kilkudziesięciodniowych pakietów. Inne rozwiązanie można znaleźć na elvia.pl.

– Organizując wyjazd zagraniczny, powinniśmy myśleć o dostosowaniu długości i zakresu ochrony ubezpieczeniowej do naszych potrzeb. Polisa powinna być szyta na miarę podróży. Dlatego przygotowując ubezpieczenie Elvia Samochód kierowaliśmy się przede wszystkim elastycznością.  Dzięki temu nasi klienci, wybierając się za granicę np. na cztery dni, nie muszą kupować polisy ważnej przez miesiąc, ale produkt gwarantujący bezpieczeństwo w dostosowanym do długości wyjazdu okresie – mówi Rafał Mrozowski, specjalista ds. marketingu w Mondial Assistance.

W skład pakietu Elvia Samochód, niezależnie od długości trwania ochrony ubezpieczeniowej, wchodzą wszystkie usługi, które mogą okazać się potrzebne w trakcie samodzielnej podroży zagranicznej. Są to naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie do serwisu, gdy taka naprawa nie jest możliwa, zakwaterowanie w hotelu dla kierowcy i pasażerów, w sytuacji gdy pojazd odholowany nie może być naprawiony tego samego dnia, a także kontynuacja podróży do miejsca docelowego bądź powrót do miejsca zamieszkania. Elvia Samochód gwarantuje także pojazd zastępczy samochodu oraz zapewnia usługi informacyjne, pomoc przy rezerwacji hotelu, biletu lotniczego czy pomoc tłumacza. Mondial Assistence  ponosi także koszty dojazdu ubezpieczonego po odbiór naprawionego pojazdu.

Polisa Elvia Samochód dostępna jest na stronie elvia.pl, a jej zakup zajmuje zaledwie kilka minut. Mondial Assistance, będący właścicielem marki Elvia, poza polisą dla zmotoryzowanych oferuje szereg innych wariantów ubezpieczeń dla podróżnych, takich jak dostępna w trzech wariantach polisa Elvia Podróże, przeznaczone dla wypoczywających na wodą ubezpieczenie Elvia Woda, ochrona dla narciarzy – Elvia Góry, pakiety Elvia Praca czy Biznes, ale także ubezpieczenie Elvia Degustator, przygotowane z myślą o osobach zwiedzających europejskie winnice, uprawiających turystykę winną i kolekcjonujących win.

 

Odśwież: 09/08/2010

 

Do góry