Mondial Assistance

Szukaj

How can we help?*

How can we help?

Jesteś tutaj: Strona główna > Centrum prasowe > Aktualności > Bezpieczna jazda zimą z ubezpieczeniowym bonusem

Bezpieczna jazda zimą z ubezpieczeniowym bonusem

Jesień to ofensywa promocyjna branży związanej z oponami. Sklepy i serwisy prześcigają się w rabatach i bezpłatnych bonusach dodawanych przy zakupie opon. Firmy ubezpieczeniowe też nie zapadają w sen zimowy przygotowując produkty dopasowane do pory roku i potrzeb konsumentów.

W 2011 r. w Europie sprzedano łącznie 238,3 mln opon do samochodów osobowych, w tym 93,4 mln sztuk opon zimowych (z tego 17,3 mln sztuk w Europie Centralnej). To aż o 18,4% więcej niż w 2010 r. W minionym roku, pomimo stosunkowo lekkiej zimy w Polsce, sprzedano więcej nowych opon zimowych niż letnich. Być może jeszcze w tym roku zimówki będą obowiązkowe, a za ich brak będzie groził mandat. Salony sprzedaży i serwisy już kuszą promocjami. Poza upustem cenowym przy zakupie skorzystać można z różnych gratisów. Nabycie samych gum to już przeżytek, co dodatkowo można dostać za darmo?

Od szamponu po magazyn
Bezpłatny montaż to jeden z najstarszych i najpopularniejszych gratisów dodawanych do zakupu opon. W czasach zakupów internetowych ciekawym plusem może być też bezpłatny transport. Dla kierowców bez garażu i piwnicy oferta darmowego przechowywania letnich opon będzie być może najlepszym bonusem. Oprócz wolnej przestrzeni w garażu zyskać można pewność, że powierzone opony będą magazynowane w odpowiednich warunkach, jeśli chodzi o temperaturę, wilgotność czy ułożenie. Dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają estetykę auta, atrakcyjne mogą być darmowe kosmetyki do lakieru czy tapicerki.

A co z ubezpieczeniem?
Tą drogą idą też niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące bezpłatne usługi dodawane do wybranych modeli opon. – Zdecydowaliśmy się na aktywność w tym zakresie, bo uważamy, że bezpieczeństwo i komfort użytkowania samochodu zimą będą dla konsumentów znacznie istotniejsze niż bezpłatne założenie gum na koła. W przypadku awarii czy uszkodzenia opony ubezpieczenie daje możliwość wezwania wsparcia assistance, które wymienia koło i od ręki naprawia usterkę na miejscu. Jeśli to nie jest możliwe, ochrona ubezpieczeniowa zapewnia holowanie do serwisu, a w przypadku powstania uszkodzeń wykluczających naprawę opony ubezpieczony może liczyć na dostarczenie i założenie takiego samego modelu w ciągu maksymalnie 48 godzin. Złapanie gumy przestaje być problemem – mówi Piotr Hołoweńko, Kierownik rozwoju rynku z Mondial Assistance, który przygotował tego typu ubezpieczenie.  Bezpłatne pakiety assistance dodawane są do wybranych modeli opon Goodyear w serwisach Premio. W razie awarii wystarczy jeden telefon do operatora, który szybko organizuje pomoc, zdejmując kłopot z barków kierowcy.

Charakter oferty i dobre dopasowanie do produktu, któremu towarzyszy ma szansę odnieść pozytywny efekt. Dla wielu klientów może stać się pierwszym kontaktem z tego typu usługą assistance, na czym skorzystać może cała branża.


Ile warte są gratisy dodawane do zakupu opon (ceny brutto, za komplet):

  •  montaż: 50 – 100 zł
  •  dostawa: 20 – 60 zł 
  •  magazynowanie letnich opon: 30 – 80 zł 
  •  darmowe produkty np. kosmetyki do samochodu: 15 - 50 zł 
  •  ubezpieczenie assistance: 60-200 zł

 

Odśwież: 18/10/2012

 

Do góry